BG MVC Model View Controller eğitim serisi yayında...

Ana sayfa > Programlama > Symfony Framework > Symfony'ye giriş

Symfony'ye giriş

Symfony nedir?

Kendi sitesinde tanımlandığı gibi, Symfony, bir PHP bileşenleri seti, bir Web Uygulama çerçevesi, bir Felsefe ve bir Topluluk'tan oluşan ve hep birlikte bir uyum içinde çalışan bir sistem olarak tanımlanabilir.

Neden bir Framework kullanmalıyız?

Framework kullanmak kesin bir gereklilik olmamakla birlikte, daha kaliteli ve hızlı uygulamalar geliştirmek için kullanabileceğimiz bir araç olarak kabul edilebilir.

Daha kalitelidir, çünkü Framework, iş kurallarına tam olarak uyan, yapılandırılmış ve sürdürülebilir ve yükseltilebilir bir uygulama geliştirdiğinizden emin olarak çalışmanızı sağlar.

Daha hızlıdır, çünkü Framework geliştiricilerin, modülleri tekrar tekrar kullanmalarını sağlayarak, Framwork'e bağlı kalmadan, diğer çalışma alanlarına odaklanmaları için zaman kazandırır.

Teknoloji ile değil yapılacak iş ile meşgul olma

Framework ile çalışmanın temelinde, tekerleği yeniden icat etmek zorunda kalmamak yatar. Yapılacak işe tam olarak odaklanmak için önseziyle çalışarak arka planda çalışan düşük katma değere sahip görevler ile meşgul olmamak gereklidir.

Yükseltilebilirlik ve destek garantisi

Uzun vadede, Framework kullanımı uygulamalarınızın faydalanma ömrünü uzatır. Bir geliştirme ekibi onlar gibi çalışırsa, yalnızca o ekip uygulamanın kolaylıkla bakımını ve yükseltilmesini sağlayacaktır. Bir yayıncının tescilli bir çözümü desteklemesi.

Öte yandan, bir çerçevenin uygulama için sağladığı yapı, bu çöküntüyü tamamen önlemeyi mümkün kılar ve herhangi bir geliştiriciye - ister gelişmesinde isterse de katılmasa da - bir uygulamayı kolayca "kabul etme", devam ettirme olanağı veriyor. Gerektiği zaman hızlı ve düzgün bir şekilde yükseltmektir.

Aynı uygulamanın farklı ekipler tarafından geliştirilmesi ve güncellenmesi mümkün olduğundan, uzun vadede, Framework kullanımı uygulamalarınızın ömrünü uzatır.